Yana Fisher

JÓGA 

Ve 14ti letech začala díky rodině s pár základními dechovými cviky a pozicemi.

Mnoho let cestovala po světě a sbírala zkušenosti. Začala cvičit dynamickou jógu, ashtangu a univerzální jógu. Potkávala na své cestě mnoho učitelů a stále hledala svobodu, o které četla v knížkách a po které tak toužila. Od roku 2016 se ukotvila v Iyengar józe, kde našla své odpovědí. Pomoci této školy zvedla úroveň své práxe a také svých žáků na vyšší úroveň.

Iyengar jóga je klasická škola, lze ji nazvat univerzálním směrem v józe, protože vyhovuje lidem s různým zdravotním stavem, mužům i ženám.
Energickému, impulzivnímu člověku se tato praxe nemusí hned na poprvé líbit, protože při provádění ásan pro něj může být obtížné se soustředit.  Pokud se i vy řadíte k těmto lidem, zkuste dát Iyengar józe šanci, protože s její pomocí můžete  změnit tělo i mysl.
Během lekce člověk proniká svým vědomím do různých částí těla a je si vědom pocitů zevnitř. Vyrovnání energetické rovnováhy těla vede k energetické transformaci celého organismu.

Tento typ cvičení probouzí a stimuluje obnovu vnitřních procesů v lidském těle.

Ti, kteří provozují tento druh jógy, mnohem snáze překonávají negativitu,  fyzické a psychické stresy.

 

S Yanou se během festivalu setkáte na dvou workshopech: 

Na první lekci se zaměříme na polohy ve stoje, které rozvíjí sílu a stabilitu v těle a mysli. Budeme se učit důvěřovat tělu, dívat  se skrz stabilitu poloh do ticha uvnitř. Spojíme dohromady tři kvality: vnější stabilitu, vnitřní mobilitu a klid mysli.

Na druhé lekci se ukáže, že Iyengar jóga má mnoho tváří.  Budeme kombinovat pečlivé nastavení poloh, důraz na detaily a dynamiku.

Buy ticketNeed more information?